Kontakt bezpośredni z adwokatem:

+48 668 359 677

Artykuły

Przeczytaj porady i opisy przestępstw w prawie karnym

Razem z dynamicznie zmieniającymi się przepisami, Kancelaria cyklicznie aktualizuje tą sekcję strony. Znajdą tutaj Państwo wszystko na temat wykroczeń, przestępstw i porad związanych z tematyką strony.

Lichwa w Polskim Prawie Karnym – Art. 304 Kodeksu Karnego, a pomoc Karnisty

Lichwa, czyli wykorzystanie trudnej sytuacji finansowej drugiej osoby w celu osiągnięcia nadmiernych korzyści, stanowi poważne naruszenie prawa. Regulowana przez art. 304 Kodeksu karnego, jest tematem często poruszanym w kontekście ochrony konsumentów i uczciwości w obrocie gospodarczym. O tym, na czym dokładnie polega to przestępstwo, jakie są jego konsekwencje oraz jak się przed nim bronić, opowie adwokat z Warszawy specjalizujący się w prawie karnym.

Oszustwo ubezpieczeniowe z art. 298 k.k. – Jak działa mechanizm wyłudzeń odszkodowań i jakie grożą konsekwencje?

Wyłudzenie ubezpieczenia to przestępstwo, które może skończyć się nawet karą pozbawienia wolności. Akcja na stłuczkę nie jest dobrym pomysłem.

Przestępstwo wyłudzenia kredytu z art. 297 k.k. – Aspekty prawne i konsekwencje

Wyłudzenie kredytu to poważne naruszenie prawa, które często wiąże się z brakiem naszej uważności, a nawet zbyt dużą ufnością w innych ludzi. Z przedmiotowego artykułu odnoszącego się do prawa karnego dowiesz się jak się bronić i co Tobie może grozić

Karnista a obrońca z urzędu – jaką różnicę w obronie może zrobić wybór prawnika?

Wybór odpowiedniego adwokata w sprawach karnych to kluczowy element, który może mieć ogromny wpływ na wynik postępowania sądowego. Kiedy stajemy w obliczu zarzutów karnych, możemy zdecydować się na skorzystanie z usług obrońcy z urzędu albo prywatnie wynająć karnistę, czyli adwokata specjalizującego się w prawie karnym. Jakie są między nimi różnice i dlaczego wybór może być tak istotny?

Przestępstwo łapownictwa kierowniczego (art. 296a k.k.)

Korupcja menadżerska to nie fikcja

Audyt zgodności: Klucz do zapewnienia zgodności z przepisami i standardami

Systematyczna ocena działalności organizacji z obowiązującymi przepisami to nie tylko wybór ale również prawny obowiązek