Kontakt bezpośredni z adwokatem:

+48 668 359 677

Artykuły o tematyce prawa karnego

Prawo karne to nasza specjalizacja. Wspieramy klientów także poprzez edukację, dostarczając porad
i opisów wybranych zagadnień.

Razem z dynamicznie zmieniającymi się przepisami, Kancelaria cyklicznie aktualizuje tą sekcję strony. Znajdą tutaj Państwo wszystko na temat wykroczeń, przestępstw i porad związanych z tematyką strony.

Suplementy diety, a odpowiedzialność karna jak za narkotyki

Suplementy diety budzą coraz większe zainteresowanie osób dbających o zdrowie. Mało kto jednak zastanawia się, czy ich skład może prowadzić do konsekwencji prawnych związanych z odpowiedzialnością karną za narkotyki. W poniższym artykule wyjaśniamy, jak regulowane są suplementy w Polsce i w jakich sytuacjach warto skonsultować się z ekspertem specjalizującym się w prawie karnym.

Przedawnienie karalności – kiedy sprawa karna traci aktualność, kiedy mogę spać spokojnie?

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak w praktyce wygląda procedura przedawnienia oraz co może zrobić adwokat prawo karne lub karnista, gdy termin przedawnienia jest bliski upływu? W następnym artykule przyjrzymy się działaniom obrony i omówimy, jak kancelaria prawa karnego może skutecznie zadbać o interesy swojego klienta na ostatniej prostej postępowania.

Kara dożywotniego pozbawienia wolności w polskim systemie prawnym – co warto wiedzieć?

Kara dożywotniego pozbawienia wolności to najsurowsza kara w polskim systemie prawnym, orzekana w najbardziej drastycznych przypadkach

Zorganizowana grupa przestępcza na tle produkcji nielegalnych substancji

Zorganizowana grupa przestępcza i produkcja narkotyków – jak działają, co za to grozi i jak się bronić? Sprawdź, co mówią przepisy oraz dlaczego dobra strategia obrony może uratować Twoją przyszłość!

Zorganizowana grupa przestępcza związana z nielegalnym obrotem tytoniem - pomoc adwokata

Nielegalny tytoń, wielkie pieniądze i surowe kary – jak działają zorganizowane grupy przestępcze i co grozi za udział w takim procederze? Sprawdź, jak się bronić i dlaczego pomoc adwokata może być kluczowa

Zniewaga jako przestępstwo z art. 216 k.k.

Znieważenie, określone w art. 216 Kodeksu karnego, to poważne naruszenie godności osobistej człowieka, które może przybrać różne formy – od słownych obelg po obraźliwe gesty czy treści publikowane w Internecie. W artykule wyjaśniamy, czym dokładnie jest zniewaga, jakie są jej znamiona, jakie kary grożą za jej popełnienie oraz w jakich przypadkach sąd może odstąpić od wymierzenia kary.