Kontakt bezpośredni z adwokatem:

+48 668 359 677

Obrona w sprawie udziału w zorganizowanej grupie przestępczej

258 k.k.

Masz postawione zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej?

Co musisz wiedzieć?

Przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, rozumiane jako dobrowolne i świadome przyłączenie się do grupy mającej na celu popełnianie przestępstw, jest poważnym naruszeniem prawa. Takie grupy charakteryzują się dobrze zorganizowaną strukturą i podziałem ról, a ich działania są zazwyczaj długotrwałe i planowane. Najczęściej zorganizowane grupy przestępcze są związane z handlem narkotykami czy praniem pieniędzy, grupy te mogą angażować się również w inne formy przestępczości zorganizowanej, w tym cyberprzestępczość, kradzieże zorganizowane, handel bronią, a nawet terroryzm.

Za udział w takiej grupie grożą surowe kary, w zależności od skali i charakteru przestępstw, do jakich grupa się przygotowywała lub które popełniła. Warto podkreślić, że samo uczestnictwo w grupie, bez konieczności dokonywania konkretnych przestępstw, jest już wystarczające do pociągnięcia do odpowiedzialności karnej. Osoby oskarżone o udział w grupie przestępczej mogą być również ścigane za konkretne przestępstwa popełnione przez grupę, nawet jeśli nie miały w nich bezpośredniego udziału.

W obliczu tak poważnych zarzutów, niezwykle ważne jest posiadanie profesjonalnej i doświadczonej obrony prawnej. Duet adwokatów z Warszawy, którego usługi polecam, posiada szeroką wiedzę i doświadczenie w obronie osób oskarżonych o udział w zorganizowanych grupach przestępczych. Są oni przygotowani, aby zapewnić Ci kompleksową pomoc prawną, począwszy od dogłębnej analizy Twojej sprawy, poprzez doradztwo w zakresie najlepszej strategii obrony, aż po skuteczną reprezentację w sądzie. Udział w zorganizowanej grupie przestępczej łączy się zazwyczaj z pojęciem tzw. tymczasowego aresztowania oraz rozpoczęciem batalii już na etapie postępowania przygotowawczego. Świadomy klient powinien jak najwcześniej zwrócić się pomoc celem dogłębnego zaplanowania sposoby obrony.

Przestępstwo to jest jednym z najpoważniejszych przestępstw opisanych w polskim systemie prawnym, a może za nie grozić nawet do 20 lat pozbawienia wolności.

Jak możemy C pomóc?

Umów się na wstępną konsultację przed rozpoczęciem obrony

Poznasz swoje szanse na złagodzenie lub uniknięcie wyroku.

Dostaniesz dokładną informacje nt. taktyk i wariantów obrony.

Zapewnimy Ci pełną reprezentację w sprawie.

Poczujesz, że jesteś w rękach dwóch skutecznych obrońców.

Wróci Ci nadzieja na "lepsze jutro".

Konsultacja 500 PLN. W przypadku podpisania umowy, konsultacja gratis.

Ernest Mocarski

Adwokaci prawa karnego

Od ponad dekady naszą misją jest pomoc osobom oskarżonym w sprawach karnych.

Podejmujemy się każdej sprawy zespołowo, przy czym honorarium jest ustalane jak za pojedynczego prawnika. Jesteśmy przekonani, że wspólne myślenie przynosi lepsze efekty niż działanie w pojedynkę, co gwarantuje, że nasza strategia obrony jest zawsze starannie opracowana.

Przeprowadzimy Cię przez labirynt prawa
i przywrócimy wiarę w lepsze jutro.

Rozpocznijmy Twoję obronę w 3 szybkich krokach

Poznasz swoje szanse na złagodzenie lub uniknięcie wyroku.
Dostaniesz dokładną informacje nt. taktyk i wariantów obrony. Poczujesz, że jesteś w rękach dwóch skutecznych obrońców. Wróci Ci nadzieja na "lepsze jutro".

Zadzwoń do nas i porozmawiajmy o Twojej sprawie
Umów się na wstępną konsultację i ustalmy warianty obrony
Pozwól nam Ciebie reprezentować i wydostać z tarapatów

Konsultacja 500 PLN. W przypadku podpisania umowy, konsultacja gratis.

Zobacz pozostałe usługi obrony w sprawach karnych

Zobacz wszystkie usługi