Kontakt bezpośredni z adwokatem:

+48 668 359 677

Obrona w sprawie udziału w zorganizowanej grupie przestępczej

258 k.k.

Masz postawione zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej?

Co musisz wiedzieć?

Przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, rozumiane jako dobrowolne i świadome przyłączenie się do grupy mającej na celu popełnianie przestępstw, jest poważnym naruszeniem prawa. Takie grupy charakteryzują się dobrze zorganizowaną strukturą i podziałem ról, a ich działania są zazwyczaj długotrwałe i planowane. Najczęściej zorganizowane grupy przestępcze są związane z handlem narkotykami czy praniem pieniędzy, grupy te mogą angażować się również w inne formy przestępczości zorganizowanej, w tym cyberprzestępczość, kradzieże zorganizowane, handel bronią, a nawet terroryzm.

Za udział w takiej grupie grożą surowe kary, w zależności od skali i charakteru przestępstw, do jakich grupa się przygotowywała lub które popełniła. Warto podkreślić, że samo uczestnictwo w grupie, bez konieczności dokonywania konkretnych przestępstw, jest już wystarczające do pociągnięcia do odpowiedzialności karnej. Osoby oskarżone o udział w grupie przestępczej mogą być również ścigane za konkretne przestępstwa popełnione przez grupę, nawet jeśli nie miały w nich bezpośredniego udziału.

W obliczu tak poważnych zarzutów, niezwykle ważne jest posiadanie profesjonalnej i doświadczonej obrony prawnej. Duet adwokatów z Warszawy, którego usługi polecam, posiada szeroką wiedzę i doświadczenie w obronie osób oskarżonych o udział w zorganizowanych grupach przestępczych. Są oni przygotowani, aby zapewnić Ci kompleksową pomoc prawną, począwszy od dogłębnej analizy Twojej sprawy, poprzez doradztwo w zakresie najlepszej strategii obrony, aż po skuteczną reprezentację w sądzie. Udział w zorganizowanej grupie przestępczej łączy się zazwyczaj z pojęciem tzw. tymczasowego aresztowania oraz rozpoczęciem batalii już na etapie postępowania przygotowawczego. Świadomy klient powinien jak najwcześniej zwrócić się pomoc celem dogłębnego zaplanowania sposoby obrony.

Przestępstwo to jest jednym z najpoważniejszych przestępstw opisanych w polskim systemie prawnym, a może za nie grozić nawet do 20 lat pozbawienia wolności.

Jak możemy Ci pomóc?

Umów się na wstępną konsultację przed rozpoczęciem obrony

Poznasz swoje szanse na złagodzenie lub uniknięcie wyroku.

Dostaniesz dokładną informacje nt. taktyk i wariantów obrony.

Zapewnimy Ci pełną reprezentację w sprawie.

Poczujesz, że jesteś w rękach dwóch skutecznych obrońców.

Wróci Ci nadzieja na "lepsze jutro".

Konsultacja 500 PLN. W przypadku podpisania umowy, konsultacja gratis.

Ernest Mocarski

Adwokaci prawa karnego

Od ponad dekady naszą misją jest pomoc osobom oskarżonym w sprawach karnych.

Podejmujemy się każdej sprawy zespołowo, przy czym honorarium jest ustalane jak za pojedynczego prawnika. Jesteśmy przekonani, że wspólne myślenie przynosi lepsze efekty niż działanie w pojedynkę, co gwarantuje, że nasza strategia obrony jest zawsze starannie opracowana.

Przeprowadzimy Cię przez labirynt prawa
i przywrócimy wiarę w lepsze jutro.

Rozpocznijmy Twoję obronę w 3 szybkich krokach

Poznasz swoje szanse na złagodzenie lub uniknięcie wyroku.
Dostaniesz dokładną informacje nt. taktyk i wariantów obrony. Poczujesz, że jesteś w rękach dwóch skutecznych obrońców. Wróci Ci nadzieja na "lepsze jutro".

Zadzwoń do nas i porozmawiajmy o Twojej sprawie
Umów się na wstępną konsultację i ustalmy warianty obrony
Pozwól nam Ciebie reprezentować i wydostać z tarapatów

Konsultacja 500 PLN. W przypadku podpisania umowy, konsultacja gratis.

Zobacz pozostałe usługi obrony w sprawach karnych

Zobacz wszystkie usługi