Kontakt bezpośredni z adwokatem:

+48 668 359 677

Obrona w sprawie o zabójstwo

art. 148 k.k.

Masz postawione zarzuty w sprawie o zabójstwo lub usiłowanie zabójstwa?

Co musisz wiedzieć?

Zabójstwo w polskim systemie prawnym jest jednym z najpoważniejszych przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu człowieka, określonym w Kodeksie Karnym. Według art. 148 § 1 Kodeksu Karnego, "Kto zabija człowieka, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 10 albo karze dożywotniego pozbawienia wolności".

To niewątpliwie tragiczne wydarzenie, które pozostawia trwałe piętno zarówno na rodzinie ofiary, jak i na społeczeństwie jako całości. Jest to akt, w którym sprawca świadomie i zdecydowanie pozbawia inną osobę życia. To moment, w którym życie przestaje istnieć, a bliscy ofiary zostają pogrążeni w niewyobrażalnym żalu i cierpieniu.

Podstawowe elementy przestępstwa zabójstwa w polskim prawie karnym obejmują subiektywny zamiar zabójstwa, skutkowy charakter czynu, brak okoliczności wyłączających bezprawność i surową karę, która może być dożywotnie pozbawienie wolności.

Warto również podkreślić, że zabójstwo może mieć różne okoliczności i motywacje, takie jak nienawiść, zazdrość, zysk finansowy, zemsta czy zaburzenia psychiczne sprawcy. Każda sprawa zabójstwa jest unikalna i wymaga indywidualnego podejścia ze strony organów ścigania, prokuratora i sądu oraz obrońców.

Jako adwokaci specjalizujący się w sprawach karnych, naszym zadaniem jest reprezentowanie klientów oskarżonych o zabójstwo. Nasza rola obejmuje analizę dowodów, przygotowanie obrony, reprezentację klienta w sądzie i zapewnienie mu odpowiedniego wsparcia w trudnym procesie karnym. Dążymy do zapewnienia klientowi sprawiedliwego procesu i najlepszego możliwego wyniku w jego sprawie, uwzględniając wszystkie aspekty prawa karnego materialnego i proceduralnego.

Jak możemy C pomóc?

Umów się na wstępną konsultację przed rozpoczęciem obrony

Poznasz swoje szanse na złagodzenie lub uniknięcie wyroku.

Dostaniesz dokładną informacje nt. taktyk i wariantów obrony.

Zapewnimy Ci pełną reprezentację w sprawie.

Poczujesz, że jesteś w rękach dwóch skutecznych obrońców.

Wróci Ci nadzieja na "lepsze jutro".

Konsultacja 500 PLN. W przypadku podpisania umowy, konsultacja gratis.

Ernest Mocarski

Adwokaci prawa karnego

Od ponad dekady naszą misją jest pomoc osobom oskarżonym w sprawach karnych.

Podejmujemy się każdej sprawy zespołowo, przy czym honorarium jest ustalane jak za pojedynczego prawnika. Jesteśmy przekonani, że wspólne myślenie przynosi lepsze efekty niż działanie w pojedynkę, co gwarantuje, że nasza strategia obrony jest zawsze starannie opracowana.

Przeprowadzimy Cię przez labirynt prawa
i przywrócimy wiarę w lepsze jutro.

Rozpocznijmy Twoję obronę w 3 szybkich krokach

Poznasz swoje szanse na złagodzenie lub uniknięcie wyroku.
Dostaniesz dokładną informacje nt. taktyk i wariantów obrony. Poczujesz, że jesteś w rękach dwóch skutecznych obrońców. Wróci Ci nadzieja na "lepsze jutro".

Zadzwoń do nas i porozmawiajmy o Twojej sprawie
Umów się na wstępną konsultację i ustalmy warianty obrony
Pozwól nam Ciebie reprezentować i wydostać z tarapatów

Konsultacja 500 PLN. W przypadku podpisania umowy, konsultacja gratis.

Zobacz pozostałe usługi obrony w sprawach karnych

Zobacz wszystkie usługi