Kontakt bezpośredni z adwokatem:

+48 668 359 677

Obrona w sprawie naruszenia nietykalności cielesnej

art. 217 k.k.

Masz postawione zarzuty w sprawie naruszenia nietykalności cielesnej?

Co musisz wiedzieć?

Przestępstwo naruszenia nietykalności cielesnej, określone w art. 217 k.k. polega na fizycznym ataku na inną osobę bez jej zgody, co prowadzi do naruszenia jej nietykalności cielesnej. Naruszenie to może przybierać różne formy, od lżejszych aktów takich jak szarpanie, popychanie, aż po poważniejsze przemocowe działania, które mogą skutkować obrażeniami ciała.

Przestępstwo to nie wymaga, aby doszło do poważnego uszkodzenia ciała lub zdrowia ofiary. Nawet stosunkowo niewielkie akty przemocy, które naruszają cielesną nietykalność osoby, mogą zostać uznane za naruszenie art. 217 k.k. Ważne jest, że czyn musi być dokonany bez zgody osoby pokrzywdzonej, co odróżnia go od sytuacji, w których kontakt fizyczny jest akceptowany, na przykład w sporcie.

Naruszenie nietykalności cielesnej jest przestępstwem ściganym na wniosek pokrzywdzonego, co oznacza, że postępowanie karne w tej sprawie zostanie wszczęte tylko i wyłącznie, gdy osoba, która została zaatakowana, złoży oficjalne zawiadomienie w odpowiednich organach ścigania.

W zależności od stopnia naruszenia nietykalności cielesnej, sprawca może zostać poddany różnym formom kary, w tym grzywnie, karze ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności. Przestępstwo to traktowane jest przez prawo jako poważne, ponieważ narusza podstawowe prawa człowieka do cielesnej nietykalności i bezpieczeństwa.

Jeśli ktoś doświadczył naruszenia nietykalności cielesnej i potrzebuje pomocy prawnej, albo postawiono Tobie zarzut naruszenia czyjejś nietykalności cielesnej zalecamy skorzystanie z usług zgranego duetu adwokatów, którzy posiadają swoją siedzibę w Warszawie.

Nasz doświadczony zespół specjalizuje się w sprawach karnych i jest przygotowany, aby zapewnić najlepszą możliwą ochronę praw i interesów swoich klientów. Oferujemy  profesjonalne doradztwo, reprezentację przed sądem oraz wsparcie w całym procesie prawnym, pomagając w uzyskaniu sprawiedliwości i zadośćuczynienia. Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z nami, aby omówić szczegóły Twojej sprawy i uzyskać skuteczną pomoc prawną.

Jak możemy C pomóc?

Umów się na wstępną konsultację przed rozpoczęciem obrony

Poznasz swoje szanse na złagodzenie lub uniknięcie wyroku.

Dostaniesz dokładną informacje nt. taktyk i wariantów obrony.

Zapewnimy Ci pełną reprezentację w sprawie.

Poczujesz, że jesteś w rękach dwóch skutecznych obrońców.

Wróci Ci nadzieja na "lepsze jutro".

Konsultacja 500 PLN. W przypadku podpisania umowy, konsultacja gratis.

Ernest Mocarski

Adwokaci prawa karnego

Od ponad dekady naszą misją jest pomoc osobom oskarżonym w sprawach karnych.

Podejmujemy się każdej sprawy zespołowo, przy czym honorarium jest ustalane jak za pojedynczego prawnika. Jesteśmy przekonani, że wspólne myślenie przynosi lepsze efekty niż działanie w pojedynkę, co gwarantuje, że nasza strategia obrony jest zawsze starannie opracowana.

Przeprowadzimy Cię przez labirynt prawa
i przywrócimy wiarę w lepsze jutro.

Rozpocznijmy Twoję obronę w 3 szybkich krokach

Poznasz swoje szanse na złagodzenie lub uniknięcie wyroku.
Dostaniesz dokładną informacje nt. taktyk i wariantów obrony. Poczujesz, że jesteś w rękach dwóch skutecznych obrońców. Wróci Ci nadzieja na "lepsze jutro".

Zadzwoń do nas i porozmawiajmy o Twojej sprawie
Umów się na wstępną konsultację i ustalmy warianty obrony
Pozwól nam Ciebie reprezentować i wydostać z tarapatów

Konsultacja 500 PLN. W przypadku podpisania umowy, konsultacja gratis.

Zobacz pozostałe usługi obrony w sprawach karnych

Zobacz wszystkie usługi