Kontakt bezpośredni z adwokatem:

+48 668 359 677

Obrona w sprawie spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu

art. 156 k.k.

Masz postawione zarzuty w sprawie o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu?

Co musisz wiedzieć?

Przestępstwo spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu to ważny aspekt w polskim prawie karnym. Jako adwokaci specjalizujący się w sprawach karnych mamy świadomość konsekwencji, jakie niesie za sobą popełnienie przedmiotowe przestępstwa. Zgodnie z art. 156 § 1 k.k. ten kto powoduje ciężki uszczerbek na zdrowiu podlega karze pozbawienia wolności od lat 3 do 20.

Przestępstwo to polega na wyrządzeniu innej osobie poważnych obrażeń ciała lub zdrowia, które prowadzą do trwałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu. To przestępstwo jest regulowane przepisami Kodeksu Karnego i wiąże się z poważnymi konsekwencjami prawno-karnymi.

Kluczowym elementem jest wyrządzenie ciężkich obrażeń ciała, co oznacza, że sprawca musi działać w sposób, który powoduje znaczne i poważne szkody zdrowotne ofiary. Mogą to być na przykład poważne złamania kości, oparzenia trzeciego stopnia, uszkodzenia narządów wewnętrznych czy też trwałe uszkodzenia mózgu. To tylko kilka przykładów, ale dowodzi to skali obrażeń, które mogą wystąpić w przypadku tego przestępstwa.

Kolejnym kluczowym elementem jest trwały lub długotrwały uszczerbek na zdrowiu. Oznacza to, że ofiara doznaje szkód, które utrzymują się przez dłuższy okres czasu lub są trwałe, a czasem nawet dożywotnie. To może prowadzić do trwałej niepełnosprawności, kalectwa lub innych poważnych konsekwencji zdrowotnych dla ofiary.

Przestępstwo to może być popełnione celowo, gdy sprawca działa z zamiarem wyrządzenia obrażeń lub w sposób, który jednoznacznie wskazuje na brak należytej ostrożności, a co za tym idzie, doprowadzenie do obrażeń ciała było przewidywalne.

Kara za to przestępstwo jest surowa i uzależniona od wielu czynników. Sąd bierze pod uwagę stopień uszkodzenia zdrowia ofiary, motywacje sprawcy, jego wcześniejszą historię kryminalną i inne okoliczności sprawy podczas ustalania kary.

Niniejsze przestępstwo często wymaga od adwokatów współdziałania z innymi specjalistami z różnych dziedzin życia oraz zdrowia. W naszej obronie skupiamy się na jak najlepszym reprezentowaniu klienta, analizie dowodów, przygotowaniu obrony i dążeniu do zapewnienia mu sprawiedliwego procesu oraz możliwie najlepszego wyniku w danej sprawie.

Jak możemy C pomóc?

Umów się na wstępną konsultację przed rozpoczęciem obrony

Poznasz swoje szanse na złagodzenie lub uniknięcie wyroku.

Dostaniesz dokładną informacje nt. taktyk i wariantów obrony.

Zapewnimy Ci pełną reprezentację w sprawie.

Poczujesz, że jesteś w rękach dwóch skutecznych obrońców.

Wróci Ci nadzieja na "lepsze jutro".

Konsultacja 500 PLN. W przypadku podpisania umowy, konsultacja gratis.

Ernest Mocarski

Adwokaci prawa karnego

Od ponad dekady naszą misją jest pomoc osobom oskarżonym w sprawach karnych.

Podejmujemy się każdej sprawy zespołowo, przy czym honorarium jest ustalane jak za pojedynczego prawnika. Jesteśmy przekonani, że wspólne myślenie przynosi lepsze efekty niż działanie w pojedynkę, co gwarantuje, że nasza strategia obrony jest zawsze starannie opracowana.

Przeprowadzimy Cię przez labirynt prawa
i przywrócimy wiarę w lepsze jutro.

Rozpocznijmy Twoję obronę w 3 szybkich krokach

Poznasz swoje szanse na złagodzenie lub uniknięcie wyroku.
Dostaniesz dokładną informacje nt. taktyk i wariantów obrony. Poczujesz, że jesteś w rękach dwóch skutecznych obrońców. Wróci Ci nadzieja na "lepsze jutro".

Zadzwoń do nas i porozmawiajmy o Twojej sprawie
Umów się na wstępną konsultację i ustalmy warianty obrony
Pozwól nam Ciebie reprezentować i wydostać z tarapatów

Konsultacja 500 PLN. W przypadku podpisania umowy, konsultacja gratis.

Zobacz pozostałe usługi obrony w sprawach karnych

Zobacz wszystkie usługi